•  

Aktuálně z obce

Pozvánka na zasedání Zastupitelstva města Mikulov

17. 9. 2019 16:34

Zveme všechny občany města na zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční ve středu 18. září 2019 v 16.00 hod. v zasedacím sále Městského úřadu Mikulov  PROGRAM:

  1. Zahájení
  2. Kontrola Usnesení č. 6/2019/I ze dne 26. 6. 2019
  3. Zpráva o činnosti RM za období od 26. 6. 2019 do 2. 9. 2019
  4. Zápis z jednání kontrolního výboru
  5. Rozpočtové opatření č. 4 k rozpočtu města Mikulov na rok 2019
  6. Prodeje, koupě, majetkově právní záležitosti

6/1       Prodej nemovité věci – části pozemku p. č. 5831/1 v k. ú. Mikulov na Moravě v lokalitě ul. Zlámalova, kupující: J. Z., M. Z. 6/2       Prodej nemovité věci – pozemku p. č. 125/15 v k. ú. Mikulov na Moravě na ul. Husova, kupující: manželé Š. a M. O. 6/3       Žádosti odkoupení pozemku p. č. 2318/54 v k. ú. Mikulov na Moravě na ul. Pod Hájkem, žadatelé: manželé B., J., D. a J. Z. a I. Z. 6/4       Návrh na vydání souhlasu s bezúplatným nabytím stavby cyklostezky Mikulov – Nový Přerov v k.ú. Mikulov na Moravě do majetku města Mikulov 6/5       Návrh na bezúplatné převzetí hospodářského sjezdu na pozemku p. č. 7680/4 v k. ú. Mikulov na Moravě do vlastnictví Města Mikulov, předávající: Státní pozemkový úřad, Krajský pozemkový úřad pro Jihomoravský kraj, pobočka Břeclav 7. Dohoda o narovnání „Polní cesta „K Mušlovu“ v k. ú. Mikulov na Moravě“ 8. Smlouva o partnerství a vzájemné spolupráci s městem Hochheim am Main 9. Dotace z rozpočtu města – Sparta Boxing Club 10. Dotazy, připomínky, podněty a žádosti o informace členů ZM 11. Návrhy, připomínky a podněty občanů města 12. Závěr  V Mikulově dne 3. 9. 2019

 Rostislav Koštial, starosta města Mikulov

Oznámení městského úřadu (termíny konání ZM, OZV, naříz. města) Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková

Židovskou kuchyni, hudbu, hebrejštinu i izraelský boj proti suchu představí v Mikulově festival Dny židovské kultury

19. 9. 2019 16:30

Od pátku 20. do neděle 21. září se budou moci obyvatelé i návštěvníci města Mikulov účastnit festivalu Dny židovské kultury. „Festival si od samého začátku svého vzniku klade za cíl připomínat kulturu lidí, kteří tvořili až do počátku 20. století téměř polovinu obyvatel města. V místě, kde po staletí sídlil moravský zemský rabín, již dnes není židovská komunita, i tak nebo snad právě proto, věříme, že tento festival má v kultuře Mikulova důležité místo,“ říká za organizátory Marie Leskovjanová, předsedkyně Spolku přátel židovské kultury v Mikulově. Letošní ročník bude zahájen v pátek již tradičním promítáním filmu s židovskou tematikou pro studenty místních škol a veřejnost. Kromě filmu Golet v údolí si budou moci návštěvníci městského kina vyposlechnout i přednášku Olgy Rút Pavlatové. „Ta se pokusí přiblížit židovské vzdělávání a podělí se o svou vlastní zkušenost ze studia na ješivě v Izraeli,“ upřesnila Marie Leskovjanová.

Páteční program bude pokračovat v Horní synagoze, kde zahájí výstavu Masaryk a Svatá země velvyslanec státu Izraele v České republice Daniel Meron. „Návštěva této významné osobnosti bude jistě patřit k jednomu z vrcholů festivalu,“ je přesvědčen Josef Šuba z Regionálního muzea v Mikulově, které je spolu se Spolkem přátel židovské kultury v Mikulově organizátorem festivalu. Sobota nabídne workshop židovských nápěvů. Zpěv a melodie jsou důležitou součástí života Židů. Jakou roli hrají při bohoslužbách a jak které nápěvy znějí, si budou moci návštěvníci vyzkoušet opět v Horní synagoze. Chybět nebude ani tradiční ochutnávka židovské kuchyně s méně známými židovskými pokrmy. Velice aktuální téma otevře na festivalu Ing. Jaromír Vykoukal. V synagoze vystoupí se svou přednáškou Voda pro Izrael – naděje pro Českou republiku. „Sucho se stalo problémem, který nás provází stále intenzivněji. A jsou to právě Židé, kdo se s ním naučili efektivně bojovat a stali se světovou jedničkou v péči o vodu,“ zamýšlí se Marie Leskovjanová. Na závěr sobotního programu bude v synagoze koncert klezmerové kapely Mackie Messer Klezmer Band. Každoroční komentovanou prohlídku židovského hřbitova, židovské čtvrti a synagogy doplní v neděli v obřadní síni hřbitova hodina hebrejštiny. „Návštěvníci se budou moci seznámit s hebrejskou abecedou i s několika slovíčky. Dozví se, jaké znalosti jsou klíčové pro překlad židovských náhrobků a snad i to, co všechno nám tyto kameny jsou schopné prozradit,“ doplnila Barbora Leskovjanová, jež se osobně na mapování mikulovského židovského hřbitova podílela. Program festivalu je zdarma a jeho organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele i návštěvníky Mikulova.

Zveřejněno od: 19. 9. 2019 16:30  
Kulturní a sportovní akce Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková
Přílohy k hlášení
dny_zidovske_kultury.jpg 108.44 kB Stáhnout

Projednávání dopravního značení ulice 1. května

18. 9. 2019 15:30

Dne 23. 9. 2019 v 17.00 proběhne na podnět části obyvatel ulice 1. května v kině Mikulov projednání stanoveného dopravního značení na ulici 1.května, Mikulov. Jedná se o vodorovné dopravní značení, které upravuje systém parkování vozidel na ulici 1. května. Peter Snášel odbor stavební a životního prostředí MěÚ Mikulov silniční správní úřad

Zveřejněno od: 18. 9. 2019 15:30  
Oznámení městského úřadu (termíny konání ZM, OZV, naříz. města) Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková

Voda pro Izrael – naděje pro Českou republiku - přednáška

20. 9. 2019 13:30

Na festivalu Dny židovské kultury vystoupí v sobotu 21. září se svou přednáškou Voda pro Izrael – naděje pro Českou republiku Ing. Jaromír Vykoukal. „Sucho ve všech jeho podobách je problém, který provází naši zemi stále viditelněji už více než deset let. Situace se nelepší, a je otázkou, jestli se v reálném časovém horizontu změnit může,“ zamýšlí se za organizátory festivalu Barbora Leskovjanová a zároveň zve na přednášku.

Ta bude mít dvě části, v první se přednášející zaměří na jeden region, kde je situace obzvláště tíživá, a ve druhé se společně s posluchači podívá do Izraele, kde dokázali malý vodohospodářský zázrak. Účastníci uvidí nemálo pravdivých map a uslyší závěry, které je překvapí, stejně jako překvapily autora přednášky.

Jižní Morava je dnes jeden z nejsušších regionů ve střední Evropě. Přitom ještě nedávná minulost ale ukazuje jiný stav. Kdo dnes ví, že nedaleko Brna se ještě před sto sedmdesáti lety nacházela tři velká slanovodní jezera, pozůstatek pravěkého Sarmatského moře? Jak je to se srážkami, odparem a schopností krajiny jižní Moravy zadržovat vodu?

Naopak Izrael je světovou jedničkou v péči o vodu, zavlažování a výrobu pitné vody odsolováním. Dnešní měnící se klima a postupné vysychání Evropy jako kontinentu vede k tomu, že jeho zkušenosti jsou stále cennější. „Díky nadstandardním vztahům, které naše země s tímto státem má, máme k těmto zkušenostem neomezený přístup. I o tom bude přednáška Jaromíra Vykoukala,“ zve Barbora Leskovjanová.

Přednáška doplněna mnoha dobovými a současnými fotografiemi, mapkami a fotografiemi začíná v Horní synagoze v 17 hodin.

Zveřejněno od: 20. 9. 2019 13:30  
Kulturní a sportovní akce Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková

Situační zpráva pro vinaře 16.09. - 22.9.2019

19. 9. 2019 16:51

Na stránkách města byla zveřejněna situační zpráva pro vinaře na týden od 16.09. do 22.09.2019.

Ochrana včelstev a révy vinné, deratizace Platí pro: Celou obec Vytvořil: Eva Filusztková
Přílohy k hlášení
zpráva_20_2019.pdf 938.79 kB Stáhnout

Zmeškali jste někdy důležité informace?

Díky službě Hlášenírozhlasu.cz si můžete nechat zasílat aktuality, oznámení a jiná upozornění SMS zprávami, e-maily nebo aplikací pro chytré telefony.

Narazili jste na problém nebo máte podněty ke zlepšení?

Díky této službě nám můžete nahlásit problém (rozbitá lavička, nepořádek, nefunkční osvětlení a jiné) nebo zaslat podnět na zlepšení Vašeho okolí.

Aplikace pro chytré telefony

Doporučujeme stáhnout ZDARMA do svého mobilního telefonu aplikaci. Budete mít vždy aktuální informace u sebe. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony se systémem Android v Google Play a pro mobilní telefony iPhone v App Store.

Město Mikulov

Telefon: 519 444 555
E-mail: podatelna@mikulov.cz
IČO: 00283347
DIČ: CZ00283347
Adresa: Náměstí 1
692 20 Mikulov
Oficiální stránky: http://www.mikulov.cz
Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...