•  

Město MikulovMěsto Mikulov

Aktuálně z obce

Koncert skupiny MECH

10. 10. 2017 11:34

Koncert mladé skupiny MECH – v pátek 13. 10. od 20 hodin na zámku.

Kulturní a sportovní akce Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková
Přílohy k hlášení
Mech_inzerát-zpravodaj_web_A.jpg 577.76 kB Stáhnout

V Mikulově zazpívá chlapecký pěvecký sbor z Drážďan

9. 10. 2017 17:30

Nevšední zážitek slibuje koncert chlapeckého pěveckého sboru z Drážďan Knabenchor Dresden, který se uskuteční v pátek 13. 10. v 18 hodin v kostele sv. Jana Křtitele v Mikulově. „Sbor, jehož členové jsou chlapci ve věku od 12 do 20 let, požádal o spolupráci místní pěvecký sbor z gymnázia Gaudium. Oba sbory se nejprve setkají na půdě školy, poté se společně projdou krásným Mikulovem a seznámí se s jeho památkami a večer zazpívají pro mikulovskou veřejnost“ zve na koncert Dagmar Valová.

Platí od: 9. 10. 2017 17:30  
Kulturní a sportovní akce Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková
Přílohy k hlášení
Knabenchor Dresden 3 (c) Knabenchor Dresden.jpg 467.79 kB Stáhnout

Brzy začne oprava ulice Koněvova

9. 10. 2017 13:18

V druhé polovině října budou zahájeny práce na opravě vodovodu a kanalizace na ulici Koněvova v Mikulově. Oprava bude probíhat ve dvou etapách. V první etapě bude komunikace – ulice Koněvova – uzavřena od 15. 10. do 17. 11. od křižovatky s ulicí Vídeňská po křižovatku s ulicí Svobody. Objízdná trasa bude vedena po ulicích A. Muchy a Svobody zpět na ulici Koněvova. Veřejná autobusová doprava nebude v této etapě omezena. Vjezd bydlících a rezidentů bude regulovat stavbyvedoucí v návaznosti na postupu stavby.

Ve druhé etapě bude uzavřena část ulice Koněvova od křižovatky s ulicí Svobody po křižovatku s ulicí 1. května. V této etapě bude omezena dopravní obslužnost autobusových zastávek Mikulov – poliklinika a Mikulov – U Pošty. Průběh druhé etapy bude upřesněn po podání žádosti zhotovitelem.

„Po domluvě se zhotovitelem bude občanům bydlícím na ulici Koněvova umožněn v obou etapách příjezd ke svým nemovitostem,“ řekl Petr Snášel za odbor stavební a životního prostředí MěÚ Mikulov. Práce na celém úseku by měly být hotovy do konce prosince 2017.

Oznámení městského úřadu (termíny konání ZM, OZV, naříz. města) Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková

Odstávka vody Mikulov

9. 10. 2017 7:24

Z důvodu havárie na vodovodní síti bude dnes 9.10. v čase od 8:00 do 11:00 hodin odstavena dodávka vody pro průmyslovou oblast ( VÍNO Mikulov, Frigonova ).

Opravy inž. sítí a vozovek, odstávky vody, elektřiny a plynu Platí pro: Celou obec Vytvořil: Ivana Augustová

Amnestie v knihovně

4. 10. 2017 17:51

V rámci Týdne knihoven kromě bohatého programu nabízíme možnost registrace dětí do 15 let na celý rok zdarma a možnost vrácení knih, které máte již dlouho půjčené bez pokuty.

Kulturní a sportovní akce Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková
Přílohy k hlášení
amnestie v knihovně.jpg 414.8 kB Stáhnout

Promítání filmu Švédská teorie lásky v modlitebně Církve metodistické

3. 10. 2017 14:46

Ve čtvrtek 5. října se bude v modlitebně Církve metodistické promítat film Švédská teorie lásky. Začátek je v 17 hodin. Vstup je volný. Film je vhodný pro děti od 15 let. Švédsko se vydává za modelový příklad sociálního státu. Za kulisami novodobého ráje na zemi se ovšem odehrává překvapivé drama. V roce 1972 přišli politici s přelomovým programem „Rodina budoucnosti“. Měl stvořit moderní společnost, kde bude důraz kladen na nezávislost každého občana, jemuž ve štěstí nesmí bránit ani vztahy k dětem, partnerům či rodičům. Po čtyřiceti letech experimentu sociálního inženýrství je Švédsko zemí zpřetrhaných rodinných vazeb. Lidé často žijí sami a sami umírají, aniž někomu chybí. Přirozenou pospolitost nahrazují uměle tvořené sociální skupiny. Šokující výpověď vyprávěná formou filmové eseje.

Dokumentární film (filmová esej, Švédsko, 2015, 76 minut, české titulky, vhodný od 15 let, vstup volný).

Následovat bude (pro zájemce) diskuse nad tématy filmu – závislost vs nezávislost, kam směřujeme a jaká je cesta ven, … ale i nad filmovým ztvárněním dokumentu. Posezení v příjemném prostředí můžete zpestřit šálkem čaje nebo kávy.

Kulturní a sportovní akce Platí pro: Celou obec Vytvořil: Jitka Sobotková

Město Mikulov

Telefon: 519 444 555
E-mail: podatelna@mikulov.cz
IČO: 00283347
DIČ: CZ00283347
Adresa: Náměstí 1
692 20 Mikulov
Oficiální stránky: http://www.mikulov.cz
Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...